Jūsu māja ir vieta, kur Jūs atpūšaties un jūtaties komfortabli. Tas var būt ar nosacījumu, ja nelūgtie viesi paliek aiz sliekšņa. Kramplauži izvēlas logus un balkona durvis viegli pieejamās vietās, piemēram, pirmajā stāvā. Vairumā gadījumu, ielaušanās notiek izlaužot vērtni. Drošību  Jūsu telpām  radīs logi ar augstas klases pretuzlaušanas furnitūru. Jau standarta komplektācijā furnitūra Roto NT ir salīdzinoši droša.  Ja Jūs vēlaties pastiprinātu pretuzlaušanas aizsardzību, jebkurā brīdī var integrēt papildus mehāniskos un elektroniskos pretuzlaušanas elementus, pat augstākās klases aizsardzības elementus: pret ielaušanos, ugunsgrēkiem, gāzes noplūdi vai ūdens plūdiem. 

 

1. Tērauda āķis logiem un balkona durvīm.

Āķi no tērauda sakausējumiem, līdzīgi rīģelim, iebīdās no augšas vai apakšas drošās atpakaļplāksnēs rāmī un fiksējas tajā visdrošākai aizsardzībai. Āķa konstrukcija, līdzīgi kā durvju pretuzlaušanas aizsardzības mehānismam, padara logu vai balkona durvis tikpat drošus kā ieejas durvis.

2. Centrālā slēdzene ar pretēji kustošām rēdzēm.

Divas sēnveida rēdzes  vienlaicīgi ievirzās pretuzlaušanas atpakaļplāksnē. Šis aizsēgšanas mehānisms  drošī aizsargā no mēģinājumiem uzlauzt logu, nobīdot no ārpuses perimetrālo furnitūru.

3. Pretuzlaušanas rokturi.

Ar atslēgu aizslēdzamie logu rokturi, novērš uzlaušanas iespēju. Logu rokturi Secustik® – vislabākā pretuzlaušanas aizsadzība, jo ir pavisam nemanāma. Nav vajadzības slēdža vai atslēgas iebūvei, kas ietekmē roktura stilistiku.

4. Pretuzlaušanas rēdzes.

Pretuzlaušanas rēdzes rada īpašu izturību un drošību.

5. Atpakaļplāksnes.

Pretuzlaušanas rēdzes kombinācijā ar atpakaļplāksnēm nodrošina augstas klases aizsardzību.

 

Aizsardzības no uzlaušanas klases un pakāpes

* Aizsardzības līmeņi saskaņā ar  DIN V ENV 1627:


  WK1


Pamataizsardzība no fiziskā spēka piemērošanas, piemēram, sitiena ar kāju, plecu u.tml. WK1* – 1. aizsardzības klase. Pretuzlaušanas atpakaļplāksnes ar pretuzlaušanas sēņveida rēdzēm ar regulējamu galviņas augstumu, aizsargā Jūsu logu  vai balkona durvis no atliekšanas četros vērtnes stūros. Aizsardzība no izurbšanas un rokturis ar atslēgu papildus paaugstina aizsardzības līmeni.

WK2


Aizsardzība pret tādiem instrumentiem kā skrūvgriezis, plaķenes vai ķīļi .
WK2* – 2. mehāniskās aizsardzības klase  pamatojas uz 1.klases. Pretuzlaušanas rēdzes vērtnes perimetrā papildus pastiprina loga konstrukciju. Tas nozīmē, ka furnitūra un loga rāmis iztur pastiprinātu slodzi.  

WK3

Aizsardzība no uzlaušanas ar lauzni vai montāžas stieni.  WK3* – 3.aizsardzības klase. Papildus jau esošajām aizsardzības klasēm WK1 un WK2, pretuzlaušanas rēdzēm papildus nāk klāt pretuzlaušanas rēdzes uz stūra pārnesējiem un šķērēm uz vērtnes, kas ievērojami samazina attālumu starp  noslēgšanas punktiem un vēl vairāk rada šķēršļus uzlaušanas mēģinājumiem.