Stikla paketes – caurspīdīga konstrukcija no diviem vai vairākiem stikliem, hermētiski savienotiem savā starpā ar distances rāmi. Stikla paketes var būt ar diviem stikliem (vienkameras) un ar trim stikliem (divkameru).

 

 

 

1. Stikls

2. Gaisa kamera

3. Distances rāmis

4. Absorbents

5. Hermētiķi

 

Stikls

Stikls nosaka stikla paketes veidu:

Energotaupošās. Pie stikla paketes ražošanas tiek  izmantoti energotaupošie stikli. Papildus, stikla pakete var tikt aizpildīta ar inertas gāzes un gaisa sajaukumu. Energotaupošā stikla izmantošana un argona gāzes iepildīšana, salīdzinājumā ar parastām stikla paketēm, ievērojami uzlabos energotaupību.

Skaņu izolējošās. Pie stikla paketes ražošanas tiek izmantots laminēts stikls, pārklāts ar īpašu skaņu izolējošu darvu. Šāds stikls papildus iegūst prettrieciena īpašības.  Skaņās izolācijas uzlabošanai ir iespējams izmantot dažāda biezuma stiklus.

Ar aizsardzību pret sauli. Pie stikla paketes ražošanas tiek izmantoti stikli ar speciālu pārklājumu, kurš samazina saules enerģijas ieplūšanu.  Šādiem logiem var būt dažādi krāsu toņi.  Šādu logu raksturlielums ir gaismas caurlaidība un spoguļa efektss.

Distances rāmis

Nepieciešams siltumizolējošas gaisa (vai gāzes) kameras radīšanai. Rāmja platums nosaka kameras biezumu.  No tā ir atkarīgs stikla paketes siltuma atdeves koeficents.  Palielinoties kameras biezumam, tas samazinās līdz noteiktam rādītājam, bet pēc tam atkal pieaug.  Tas nozīmē, ka katram iepildījumam (gaiss, argons) ir optimālais kameras biezums, pie kura stikla paketes siltumatdeve ir minimāla. Distances rāmis ir piepildīts ar absorbentu (molekulāru sietu). Vairumā gadījumu distances rāmji tiek izgatavoti no alumīnija.  Mēs izmantojam arī rāmjus ar papildus plastikāta pārklājumu (Termix  tipa), kas samazina siltuma vadīšanas koeficentu.

Absorbents

Absorbents stikla paketē ir nepieciešams lai uzsūktu ūdens molekulas stikla paketes iekšējā kamerā, kuras rodas difūzijas caur hermētiķi rezultātā stikla paketes ražošanas procesā. Kā mitruma uzsūcēju var izmantot molekulārie sieti, silikagēls un abu produktu sajaukums.

Hermētiķi

Hermētiķi stikla paketē ir nepieciešami lai starp stikliem radītu hermētiskas kameras, kuras novērsīs  ūdens molekulu iekļūšanu kamerā un gāzes noplūšanu no kameras. Hermetizācijai ir divas stadijas. Sākotnējā hermetizācija –pirms stikla paketes salikšanas poliizobutilēns vienmērīgā slānī tiek uzklāts  uz distances rāmja ārējām malām. Tā pamatfunkcija ir  – aizsardzība no ūdens tvaiku iekļūšanas stikla paketē un gāzes izplūšanu no tās. Otrreizējā hermetizācija tiek veikta ar divkomponento polisulfīdu, kura pamatfunkcija ir stipra, elastīga savienojuma izveidošana molekulārajā līmenī starp stikliem un rāmi. Šim savienojumam ir arī papildus aizsardzības funkcija no ūdens tvaiku iekļūšanas stikla paketē un gāzes izplūšanu no tās.